magazín

Jednoduché tipy, jak změnit náladu vašeho domova

Další články z rubriky

I obyčejné věci, kolem kterých lze každodenně procházíte, se mohou stát tím kouskem, který změní náladu vašeho domova.

Využijte washi pásky a vyzdobte si jimi stěny či nábytek, na stěny nalepte oblíbené fotky, kolem udělejte rámečky z barevných pásek. Když vás vaše dílo omrzí nebo budete mít chuť na jiný design, jednoduše ho odlepíte.

Jako v galerii

Využijte washi pásky a vyzdobte si jimi stěny či nábytek, na stěny nalepte oblíbené fotky, kolem udělejte rámečky z barevných pásek. Když vás vaše dílo omrzí nebo budete mít chuť na jiný design, jednoduše ho odlepíte.

  1. Dříve než se pustíte do interiérového liftingu, dobře se podívejte, co vlastně doma máte a s čím z toho se bude dát pracovat a ušetřit tak peníze.
  2. Pokud doma „nic“ nemáte, zjistěte si, kde se bude nejblíže ve vašem okolí konat burza starožitností. Zvyknou bydlet přes víkend. Doma toho v takovém případě hodně neuděláte, ale možná se vám podaří dobrý úlovek a navíc spojíte i příjemné s užitečným a uděláte si malý výlet.
  3. Někdy stačí uklidit, aby došlo ke změně k lepšímu. Udělat generálku polic, skříní, šatníků a krabic od bot se smíšeným obsahem, které se časem doma nahromadily. Třídit věci stylem „tohle se mi ještě sejde“ je zabíjení času – výsledkem jsou i tak plné skříně. Pokud se neumíte rozhodnout, zda se něčeho zbavit, položte si protiotázkou: „Jak dlouho to už mám? A jak často jsem to použil? „

Nový vintage trend je o mixování barev, folkových motivů a různých vzorů. Oblíbené jsou květinové.
Nový vintage trend je o mixování barev, folkových motivů a různých vzorů. Oblíbené jsou květinové. www.anglickasezona.cz

  1. Provětrejte knihovnu. Knihy, které již nebudete najisto číst a stále jsou v „dobré kondici“, darujte místní knihovně, známým nebo vyzkoušejte antikvariát. Uklizené police začnou opět dýchat a vjedno s nimi i celá pokoj. (Ačkoli pravý knihomol se jen těžko vzdává nabytých knih.)
  2. Knihy, které již poznamenal zub času, můžete použít k vytváření dekorací. Samozřejmě, pokud patříte mezi vyznavače handmade projektů. Celé i necelé pasáže můžete vystavit jako zarámovaný obrázek nebo potištěné strany využít k dekupáž krabic či rámů.


Nejnižší možnou stolek, při kterém si můžete vychutnávat čaj na orientální způsob, si vyrobíte z desek (vhodné jsou staré, trochu patiny neuškodí) a čtyř koleček. Dřevo trochu zbruste, hrany srovnejte a ošetřete ochranným nátěrem. www.bellarose.sk

  1. Uštrikujte si sedací puf, na jeho výplň použijte molitan nebo nepotřebné kousky oblečení.
  2. Zatímco najdete vysněnou novou sedačku, můžete převlékl tu starou – ušít nový potah nebo ji přečalounit. Totéž lze udělat s židlemi, taburetkami a křesly.
  3. vytapetujte si zeď či dvě nebo si z tapety vytvořte obraz – jednoduše ji nalepte na malířské „plátno“.

More on this topic

Comments

- Komerční sdělení -PR články

Populární články